fbpx

Social media

Oceniaj, komentuj, inspiruj się. Bądź na bieżąco. Poniżej miejsca, w których jesteśmy najczęściej.

Newsletter

Zarejestruj się już dziś, aby otrzymywać od nas garść podróżniczych inspiracji i sekretnych podarunków wprost do Twojej skrzynki mailowej.

egzotyczne wakacje

Gdzie jechać na egzotyczne wakacje zimą?

Rajskie wyspy lub skrawki wybrzeża otoczone pięknymi plażami skąpanymi w wodach we wszystkich odcieniach turkusu przeniosą Cię do osobistego raju. Będziesz tam cieszyć się słońcem, relaksem i odpoczynkiem. Zachwycisz się ich egzotyczną przyrodą i mnóstwem ciekawych atrakcji. Skosztujesz lokalnej kuchni, poznasz religię, kulturę i zaskakujące obyczaje ich mieszkańców. Zamienisz ciężkie buty na japonki, torbę z laptopem na torbę plażową, a sztywny firmowy dress code na wygodne szorty. Czyż nie brzmi cudownie? Poznaj najlepsze destynacje na egzotyczne wakacje zimą.

Gdzie jechać na egzotyczne wakacje zimą

I. TAJLANDIA

To właśnie od Krainy Uśmiechu warto rozpocząć swoją przygodę z egzotyką. Dla wielu stanowi ona bramę wejścia w głąb niezwykłego kontynentu jakim jest Azja. Tajlandia to rajskie wyspy, białe jak mąka plaże, miasta pełne bogatej historii, pływające markety i zapierające dech w piersiach świątynie. Do tego dochodzi oszałamiająca przyroda, jedna z najsmaczniejszych kuchni świata i niezwykle wiecznie uśmiechnięci mieszkańcy.

 

Tajlandia

 

Pogoda w Tajlandii:

W Tajlandii wyróżnia się trzy pory roku:

 • Pora ciepła i sucha często określana mianem „chłodnej” – to szczyt sezonu turystycznego przypadający na miesiące od drugiej połowy listopada do lutego. W tym czasie pada niezwykle rzadko, a temperatury powietrza oscylują w granicach 28-32 stopni Celsjusza. Jest to najlepszy czas na wylegiwanie się na tajskich wyspach, szczególnie tych położonych w basenie Morza Andamańskiego.
 •  Pora gorąca i sucha – przypada na miesiące od marca do maja. Temperatura miejscami wzrasta do ponad 40 stopni Celsjusza. Jest zatem bardzo gorąco, a deszcz rzadko pada.
 • Pora gorąca i wilgotna określana mianem pory deszczowej – rozpoczyna się zwykle końcówką maja i trwa do końca października. Na wyspach w basenie Morza Andamańskiego z powodu licznych opadów deszczu wiele ośrodków turystycznych się wówczas zamyka. Najwięcej opadów odnotowuje się w miesiącu sierpniu i we wrześniu.

 

NAJLEPSZA POGODA NA WIZYTĘ W TAJLANDII: OD LISTOPADA DO MARCA

 

Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja na południowo-zachodnim wybrzeżu Zatoki Tajlandzkiej – okolice wyspy Ko Samui. Tam największą liczbę opadów odnotowuje się w miesiącach od października do stycznia. Pozostałe miesiące sprzyjają wypoczynkowi na wyspie.

 

Wyspy w Tajlandii, które warto zobaczyć:

 • Phuket
 • Ko Yao Yai
 • Ko Lanta
 • Ko Ngai
 • Ko Phi Phi
 • Ko Lipe
 • Ko Tao
 • Ko Samui

Po więcej informacji, którą wyspę wybrać na swoje egzotyczne wakacje zapraszamy do posta: „Najpiękniejsze wyspy Tajlandii”

 

Najciekawsze miejsca w Tajlandii:

 • Bangkok – tętniąca życiem stolica Tajlandii z mnóstwem ciekawych atrakcji
 • Ayutthaya – ruiny dawnej stolicy Tajlandii
 • Park Narodowy Khao Sok z domkami na wodzie
 • Chiang Mai i Chiang Rai z zachwycającymi świątyniami
 • Park Narodowy Khao Yai – najstarszy rezerwat przyrody w Tajlandii
 • Plaża Railay w prowincji Krabi

Proponowane wycieczki do Tajlandii

Najlepszym miejscem na rozpoczęcie przygody z Azją Południowo-Wschodnią jest podróż do Tajlandii i bogatej kulturowo Malezji.
od PLN7600
Tajlandia to uczta dla smaków i zmysłów. Od przyciągającego wzrok gwarnego Bangkoku, przez cudowne wyspy, aż po pyszne dania.
od PLN9900
Jedna z piękniejszych zatok Tajlandii zachwyca skalnymi wyspami wyrastającymi z turkusowej toni Morza Andamańskiego.
od PLN5200

II. SINGAPUR

Singapur to Azja w pigułce. Jedno z najmniejszych i najbogatszych państw świata to idealna propozycja na egzotyczne wakacje. Z jednej strony to miejsce pełne nowoczesności, szklanych budynków i futurystycznych budowli. Z drugiej pełne jest zieleni, kwitnących ogrodów i zachwycających parków. Miasto Lwa to miasto kontrastów i swoista narodowościowa mieszanka, której nie doznasz nigdzie indziej na świecie.

 

Singapur

 

Pogoda w Singapurze:

W Singapurze w zasadzie nie wyróżnia się pór roku. Państwo-miasto ulokowane tuż nad równikiem leży w strefie wybitnie wilgotnego klimatu równikowego. Przez cały rok jest tam bardzo wilgotno (wilgotność powietrza wynosi około 90%) i panują wysokie temperatury powietrza oscylujące w granicach 30 stopni Celsjusza. Częstym zjawiskiem w Singapurze są gwałtowne burze z silnymi opadami deszczu i spore zachmurzenie. Dodatkowo w miesiącach między grudniem a lutym oraz czerwcem a lipcem Miasto Lwa znajduje się pod wpływem monsunu, który przynosi miejscami ulewne deszcze.

 

NAJLEPSZA POGODA NA WIZYTĘ W SINGAPURZE: PRAKTYCZNIE PRZEZ CAŁY ROK

 

Co warto zobaczyć w Singapurze:

 • Bajkowe ogrody Gardens by the Bay
 • Hotel Marina Bay Sands
 • Diabelski młyn Singapore Flyer
 • Dzielnica Little India
 • Dzielnica China Town
 • Nocne Safari
 • Ogród Orchidei
 • Wyspa Sentosa z parkiem rozrywki Universal Studio

Proponowane wycieczki do Singapuru

Udaj się w egzotyczną podróż po zapierającym dech w piersiach Singapurze, nowoczesnym Kuala Lumpur i rajskiej wyspie.
od PLN7400
Witamy w bramie prowadzącej do Azji - ekscytującej fuzji kultur i mnogości zabytków. Zafunduj sobie jedne z najlepszych wakacji w życiu.
od PLN9400

III. Malediwy

Malediwy to idylliczna kraina będąca jednym z najbardziej romantycznych miejsc na świecie. Wyspy Szczęśliwe przyciągają jak magnes pudrowymi plażami, błękitnymi lagunami i luksusowymi domkami na wodzie. Są rajem nie tylko dla miłośników błogiego lenistwa ale i bogatego podwodnego świata. Znajdują się tam przepiękne rafy koralowe, w których można spotkać tropikalne ryby, mureny, żółwie, płaszczki, a nawet rekiny.

 

Malediwy

 

Pogoda na Malediwach:

Na Malediwach wyróżnia się dwie pory roku:

 • Pora sucha – trwa od grudnia do marca i jest idealnym momentem na wakacje na Malediwach. Temperatura powietrza w ciągu dnia oscyluje między 25-29 stopni Celsjusza, a opady deszczu są bardzo rzadkie. Musisz jednak pamiętać że, tak samo jak w przypadku pozostałych wymienionych tu egzotycznych destynacji, okres Bożego Narodzenia i Sylwestra to początek głównego sezonu turystycznego w większości z nich. W tym czasie spodziewaj się na Malediwach tłumów i wyższych cen.
 • Pora deszczowa – trwa od maja do listopada. Temperatura powietrza wzrasta, pojawia się znacznie więcej opadów deszczu i momentami wieją silne wiatry. W czasie pory deszczowej padać może nawet kilka dni z rzędu.

 

NAJLEPSZA POGODA NA WIZYTĘ NA MALEDIWACH: OD GRUDNIA DO KWIETNIA

 

Najpiękniejsze wyspy na Malediwach:
Malediwy składają się z 1200 wysp pogrupowanych w malowniczych atolach. 100 z nich jest zamieszkanych przez lokalnych mieszkańców i są to tzw. wyspy lokalne, a kolejne 100 to prywatne wyspy, na których mieszczą się luksusowe resorty. Na lokalnych wyspach dla turystów wyznaczono specjalne plaże „bikini beach”, na których można rozebrać się do bikini. Na pozostałych plażach taki stój jest zabroniony. Do najpiękniejszych lokalnych wysp na Malediwach, które warto zobaczyć podczas wypoczynku zaliczane są:

 • Wyspa Gulhi
 • Wyspa Dhiffushi
 • Wyspa Hulhumalé
 • Wyspa Huraa
 • Wyspa Maafushi

IV. Sri Lanka

Wakacje na Malediwach możesz połączyć z kolejnym egzotycznym kierunkiem jakim jest Sri Lanka. Ta pachnąca herbatą kraina urzeka niezwykłą dziką przyrodą, wielowiekową tradycją, malowniczymi plażami, krystalicznym morzem, palmami kokosowymi, zacisznymi zatokami i najpyszniejszym curry na świecie. Cisza, spokój i medytacja będą towarzyszyły Ci na każdym etapie Twojej podróży po tym wyjątkowo egzotycznym kraju.

 

egzotyczne wakacje

 

Pogoda na Sri Lance

Na Sri Lance ze względu na bliskie położenie od równika panuje klimat tropikalny z wpływami monsunu. Wyróżnia się tam:

 • Porę przedmonsunową- trwającą od marca do maja
 • Monsun letni – przypadający na miesiące od maja do października
 • Porę pomonsunową – trwającą od października do listopada
 • Monsun zimowy – przypadający na miesiące od grudnia do lutego.

Dwa monsumy, które nawiedzają Sri Lankę przynoszą dużą ilość opadów deszczu. Monsum letni wieje od południa w miesiącach od maja do października, przez co najlepsza pora na egzotyczne wakacje w tym czasie występuje na wschodzie wyspy. Monsum zimowy wieje od wschodu, a najlepszy czas na odpoczynek występuje wówczas na południowym wybrzeżu Sri Lanki. Na Sri Lance wyróżniamy zatem dwa sezony turystyczne. Pierwszy przypada zimą, między grudniem a lutym i dotyczy południowo- zachodniego wybrzeża wyspy. Drugi sezon turystyczny trwa na Sri Lance od czerwca do sierpnia i dotyczy północno- wschodniego wybrzeża.

 

NAJLEPSZA POGODA NA WIZYTĘ NA SRI LANCE: PRAKTYCZNIE PRZEZ CAŁY ROK

V. Meksyk

Z kontynentu azjatyckiego przenosimy się do Ameryki Środkowej. Egzotyczne wakacje zimą można spędzić w pełnym kolorów Meksyku! To jedno z naszych ulubionych państw na świecie. Bo jak tu nie kochać kraju, który dał światu tacos, tequille, marchiachi i zalane słońcem turkusowe plaże? Zachwycający Półwysep Jukatan z kurortami w Cancun czy Tulum to idealna propozycja na pierwsze zetknięcie z Meksykiem.

 

egzotyczne wakacje

 

Pogoda w Meksyku

Meksyk to ogromny kraj, a pogoda uzależniona jest od pory roku i regionu. Prawie dwie trzecie jego powierzchni stanowią tereny wyżynne i górzyste, gdzie temperatura jest zdecydowanie niższa i odnotowuje się więcej opadów. Optymalny czas na egzotyczne wakacje w Meksyku przypada w miesiącach od grudnia do kwietnia, kiedy praktycznie nie pada. Pora deszczowa zaczyna się w maju i trwa do października. Północne wybrzeże półwyspu Jukatan jest bardziej suche w porównaniu z wybrzeżem wschodnim i wnętrzem półwyspu, a sezon turystyczny na Jukatanie trwa praktycznie przez cały rok. Musisz wiedzieć jednak o tym, że w miesiącach od czerwca do października panuje tam sezon huraganowy.

NAJLEPSZA POGODA NA WIZYTĘ W MEKSYKU: OD GRUDNIA DO KWIETNIA

Co warto zobaczyć na Półwyspie Jukatan:

 • Nadmorskie kurorty: Merida, Cancun, Playa del Carmen, Tulum
 • Wyspy: Isla Mujeres, Isla Holbox, Cozumel
 • Miasto Valadoid
 • Cenoty: Ik Kill, Gran Cenote, Dos Ojos, Azul
 • Zabytki związane z cywilizacją Majów: Chichen Itza, ruiny miasta Majów Tulum- Zama, Coba, Uxmal, Calakmul
 • Rafa koralowa w Akumal
 • Rezerwat Biosfery Celestún
 • Różowa laguna w Los Coloradas
 • Parki rozrywki: Xcaret, Xel-Ha, Xplor

Proponowane wycieczki do Meksyku

W podróży tej wypoczniesz na najpiękniejszych meksykańskich plażach wybrzeża karaibskiego. Odwiedzisz Cancun i Tulum.
od PLN9600

VI. Kuba

Jeśli nie Meksyk to może roztańczona Kuba? Ta gorąca wyspa to miejsce, w którym czas się zatrzymał. Pełna kontrastów i sprzeczności wciągnie Cię niczym magnes. Zachwycisz się jej pięknymi tropikalnymi krajobrazami i rajskimi plażami niczym z pocztówek. Poznasz czarujące kolonialne miasteczka i popadające w ruinę dzielnice Hawany. Zasmakujesz orzeźwiającego Cuba Libre, a czas umilą Ci dochodzące zewsząd rytmy salsy.

 

egzotyczne wakacje

 

Pogoda na Kubie

Na Kubie wyróżnia się dwie dwie pory roku:

 • Pora deszczowa – przypadająca na miesiące od maja do października. Średnia temperatura powietrza dochodzi wówczas nawet do 32 stopni Celsjusza, występuje duża wilgotność i często pada.
 • Pora sucha – występująca w miesiącach od listopada do kwietnia. Średnia temperatura powietrza w tym czasie oscyluje między 24-27 stopni Celsjusza. Temperatura wody dochodzi nawet do 28 stopni.

NAJLEPSZA POGODA NA WIZYTĘ NA KUBIE: OD LISTOPADA DO KWIETNIA

 

Miejsca, które warto zobaczyć na Kubie:

 • Hawana – stolica Kuby
 • Trinidad – kolonialne miasteczko z niespotykanym klimatem
 • Cienfuegos- miasto z przepiękną kolonialną architekturą
 • Santiago de Cuba – główny ośrodek gospodarczy i kulturalno-naukowy wschodniej części Kuby
 • Viñales – park narodowy z zapierającymi dech w piersiach widokami
 • Ciénaga de Zapata National Park – park narodowy, w którym można obserwować wiele egzotycznych ptaków
 • Cayo Largo – niewielka wyspa z jednymi z najładniejszych plaż na świecie
 • Varadero – popularny nadmorski kubański kurort
 • Zatoka Świń – kojarzona głównie z historyczną, nieudaną amerykańską inwazją

Proponowane wycieczki do Meksyku

Wycieczka na Kubę to prawdziwa podróż w czasie. Kolonialna architektura Hawany, gorące rytmy salsy i niebiańskie plaże wprawią Cię w zachwyt!
od PLN7300
Latest comments

Leave a Reply

You don't have permission to register