fbpx

Social media

Oceniaj, komentuj, inspiruj się. Bądź na bieżąco. Poniżej miejsca, w których jesteśmy najczęściej.

Newsletter

Zarejestruj się już dziś, aby otrzymywać od nas garść podróżniczych inspiracji i sekretnych podarunków wprost do Twojej skrzynki mailowej.

O nas

O nas
Wierzymy w to, że egzotyczne podróże to nie tylko kierunek. To przede wszystkim emocjonalna wyprawa, podczas której poznajemy nowe zwyczaje, kulturę i kuchnię. Doświadczamy zupełnie nowej historii, którą z radością zabieramy do domu i w pamięci pielęgnujemy przez lata. Butikowe biuro podróży “Projekt Pauza” zbudowaliśmy z miłości do podróży, chęci poznawania ludzi i świata oraz na doświadczeniu zdobytym podczas wizyt w ponad 55 krajach na 5 kontynentach i kilkuletnim prowadzeniu bloga podróżniczego 101countriesbefore50.com. Napędzamy je pasją odkrywania nowych miejsc i poszukiwaniem tego co piękne, wyjątkowe i niepowtarzalne. Naszym celem jest uszycie rajskich wakacji idealnie dopasowanych do Twoich potrzeb i upodobań. Z nami przeżyjesz swoją wyprawę niezwykle prawdziwie i odkryjesz miejsca, o których nie dowiesz się z żadnych przewodników.

Anita

Swoją pierwszą daleką podróż odbyłam już w latach 80-tych. Choć dziś niewiele z niej pamiętam, bo miałam wtedy zaledwie 6 lat myślę, że to właśnie ona rozbudziła we mnie chęć poznania świata. Podczas gdy wszystkie instynkty wskazywały na to, że w dorosłym życiu powinnam zająć się turystyką ja wybrałam weterynarię. Przez kilka lat pracy w zawodzie wykorzystywałam swój każdy wolny czas nie na kursy i weterynaryjne seminaria, a na planowanie i organizowanie podróży i dzielenie się nimi z czytelnikami mojego bloga. Weterynarię rzuciłam. Nie żałuję. Wreszcie robię to co kocham bardziej. Planuję i organizuję egzotyczne podróże. Udało mi się odwiedzić ponad 50 krajów na 5 kontynentach. Moją pierwszą daleką wyprawą była podróż do Tajlandii. Azja Południowo-Wschodnia wywarła na mnie tak ogromne wrażenie, że po kilku latach zobaczyłam ją praktycznie całą. Zbieranie herbaty na zielonych plantacjach w Malezji, odkrywanie tajemnic Angkor Wat w Kambodży, nurkowanie z rekinami wielorybimi na Filipinach, rejs drewnianą łodzią po brunatnych wodach Gangesu w Indiach czy kurs gotowania przepysznej zupy Pho w Wietnamie utwierdziły mnie w przekonaniu, że poznawanie świata to zdecydowanie moja bajka. Po Azji przyszedł też czas na Afrykę i Amerykę Południową. Co w podróżowaniu lubię najbardziej? Odkrywać lokalne zwyczaje i poznawać ludzi. Ci ostatni dodają odwagi i chęci, aby znów gdzieś dotrzeć i coś zobaczyć. Zarażają uśmiechem, życzliwością i pogodą ducha. Wierzę głęboko w to, że dzięki mnie już wkrótce doświadczysz tego samego.
Kim jesteśmy
Kim jesteśmy

Paweł

Moja historia z podróżowaniem rozpoczęła się kilkanaście lat temu w Londynie. Od dziecka każdego lata wyjeżdżałem do deszczowej angielskiej stolicy na wakacje. Wcale tam nie próżnowałem. Parałem się różnymi zajęciami: od pomocnika na budowie przez kelnera we włoskiej restauracji po managera w kinie Odeon. Dzięki poznaniu języków obcych i zdobytemu tam doświadczeniu znalazłem pracę w branży IT. Kilkunastoletnia praca na wymagających stanowiskach w międzynarodowych korporacjach procentuje teraz sprawną organizacją, zarządzaniem i nieustającym rozwojem ``Projekt Pauza``. Podróże zawsze były dla mnie fantastyczną odskocznią od codzienności. Nieskromnie przyznam, że na swoim koncie tych odskoczni trochę mam. Jest to ponad 55 krajów świata, które pozwoliły mi się zdystansować od problemów i rutyny dnia codziennego. Uwielbiam aktywność i adrenalinę. Podczas podróży stawiam na wyzwania. Eksplorowałem złociste piaski pustyni Wahiba Sand w Omanie, zjeżdżałem na linie z 50-metrowego wodospadu w Meksyku, przejechałem jeepem część trasy Paryż-Dakar w Boliwii, przeżyłem rafting w Turcji, parasailing nad Jukatanem i noc w namiocie w Andach na wysokości ponad 5000 m n.p.m. Moim ulubionym kontynentem jest jednak bezsprzecznie Azja. Fascynuje mnie jej natura, kuchnia i przyjaźni mieszkańcy. Podczas podróży stawiam na miejsca nieskażone masową turystyką. Wiem, że te wszystkie niezwykłe podróżnicze doświadczenia pozwolą mi stworzyć Twoją wymarzoną egzotyczną podróż w najdalszy zakątek naszego globu.

Skąd nazwa?

Ciągły pośpiech, stres i permanentne zmęczenie. Nieustanna pogoń za marzeniami, na których spełnienie ciągle brakuje czasu. Brak relaksu i odpoczynku. Brak czasu na życie. Skąd my to znamy! A może by się tak na chwilę zatrzymać, włączyć pauzę i pomyśleć o swoich podróżniczych pragnieniach? Na jakiś czas zwolnić tempo, zapomnieć o niezadowolonej minie szefa, pomyśle na niedzielny obiad, mieszkaniu na ogrodzonej pustyni z betonu i niemiłosiernie duszącym powietrzu. Odetchnąć, poczuć wolność, wiatr we włosach i biały piasek pod stopami? Jesteśmy tu po to, aby tę pauzę Ci zaprojektować i wysłać Cię w najpiękniejszą podróż Twojego życia.

Skontaktuj się z nami

CAPTCHA image
You don't have permission to register