fbpx

Social media

Oceniaj, komentuj, inspiruj się. Bądź na bieżąco. Poniżej miejsca, w których jesteśmy najczęściej.

Newsletter

Zarejestruj się już dziś, aby otrzymywać od nas garść podróżniczych inspiracji i sekretnych podarunków wprost do Twojej skrzynki mailowej.

Malta

Urlop na Malcie to spełnienie marzeń o błękitnym niebie, ciepłych promieniach słońca i pięknych plażach obmywanych turkusowym morzem.

Na Morzu Śródziemnym pomiędzy Afryką Północną, a Sycylią skrył się uroczy Archipelag Wysp Maltańskich. Zaliczana do niego Malta to gwarancja udanego aktywnego wypoczynku.

Zalana słońcem wyspa o powierzchni mniejszej niż Kraków kusi pięknymi plażami i ciekawym krajobrazem tworzącym niewysokie wzgórza, liczne pagórki i zapierające dech w piersiach klify idealne do pieszych wędrówek i krótkich trekkingów. Podczas swojego urlopu na Malcie zachwycisz się bogatą historią wyspy, jej niezwykłą architekturą i świątyniami starszymi niż egipskie piramidy. Poznasz klimatyczne miasta i miasteczka. Spacery czarującymi uliczkami wpisanej na listę UNESCO Valletty urozmaicisz pobytem na emanującej spokojem i ciszą wyspie Gozo lub Comino. Choć na tej pierwszej nie ma już Azure Window to bliskość natury i piękny podwodny świat jest wciąż na wyciągnięcie ręki.
gdzie pojechać na wakacje

Dobrze wiedzieć

Stolica

Valletta

Kraj

Malta

Wiza

Nie jest wymagana

Język

maltański, angielski

Waluta

Euro (EUR)

Strefa czasowa

UTC +3 (lato), UTC +2 (zima)

Religia

Chrześcijaństwo 97%, Islam 0,2% i inne religie

Szczepienia

Zalecane szczepienia przeciwko WZW A i B, błonicy, tężcowi, krztuścowi

Malta

Zainteresował Cię ten kraj?

Skontaktuj się z nami. Zaplanujemy Ci wyjazd życia!
You don't have permission to register