fbpx

Social media

Oceniaj, komentuj, inspiruj się. Bądź na bieżąco. Poniżej miejsca, w których jesteśmy najczęściej.

Newsletter

Zarejestruj się już dziś, aby otrzymywać od nas garść podróżniczych inspiracji i sekretnych podarunków wprost do Twojej skrzynki mailowej.

  Malta

  Urlop na Malcie to spełnienie marzeń o błękitnym niebie, ciepłych promieniach słońca i pięknych plażach obmywanych turkusowym morzem.

  Na Morzu Śródziemnym pomiędzy Afryką Północną, a Sycylią skrył się uroczy Archipelag Wysp Maltańskich. Zaliczana do niego Malta to gwarancja udanego aktywnego wypoczynku.

  Zalana słońcem wyspa o powierzchni mniejszej niż Kraków kusi pięknymi plażami i ciekawym krajobrazem tworzącym niewysokie wzgórza, liczne pagórki i zapierające dech w piersiach klify idealne do pieszych wędrówek i krótkich trekkingów. Podczas swojego urlopu na Malcie zachwycisz się bogatą historią wyspy, jej niezwykłą architekturą i świątyniami starszymi niż egipskie piramidy. Poznasz klimatyczne miasta i miasteczka. Spacery czarującymi uliczkami wpisanej na listę UNESCO Valletty urozmaicisz pobytem na emanującej spokojem i ciszą wyspie Gozo lub Comino. Choć na tej pierwszej nie ma już Azure Window to bliskość natury i piękny podwodny świat jest wciąż na wyciągnięcie ręki.
  gdzie pojechać na wakacje

  Dobrze wiedzieć

  Stolica

  Valletta

  Kraj

  Malta

  Wiza

  Nie jest wymagana

  Język

  maltański, angielski

  Waluta

  Euro (EUR)

  Strefa czasowa

  UTC +3 (lato), UTC +2 (zima)

  Religia

  Chrześcijaństwo 97%, Islam 0,2% i inne religie

  Szczepienia

  Zalecane szczepienia przeciwko WZW A i B, błonicy, tężcowi, krztuścowi

  Malta

  Zainteresował Cię ten kraj?

  Skontaktuj się z nami. Zaplanujemy Ci wyjazd życia!
  You don't have permission to register