fbpx

Social media

Oceniaj, komentuj, inspiruj się. Bądź na bieżąco. Poniżej miejsca, w których jesteśmy najczęściej.

Newsletter

Zarejestruj się już dziś, aby otrzymywać od nas garść podróżniczych inspiracji i sekretnych podarunków wprost do Twojej skrzynki mailowej.

faq
  /  FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Do kogo skierowana jest wasza oferta?

Oferta skierowana jest do wszystkich, którzy nie mają czasu, chęci lub odwagi aby zorganizować swoją wymarzoną podróż w egzotyczne miejsce na świecie. Nie boją się kontaktu z odmienną kulturą, religią i kuchnią oraz w stopniu komunikatywnym posługują się językiem angielskim. Marzą, aby doświadczyć czegoś zupełnie nowego i zaspokoić swoją ciekawość świata. Oczekują przy tym indywidualnego potraktowania swoich potrzeb i podróży skrojonej na własną miarę.

Dodatkowo organizujemy małe, kameralne wyjazdy grupowe dla 12-14 uczestników dla osób dorosłych m.in. na Maderę, Maltę, do Norwegii, Włoch, Jordanii czy Meksyku.

Do kogo nie jest adresowane biuro podróży Projekt Pauza?

Oferta naszego biura nie jest skierowana do wprawionych podróżników mających doświadczenie w samodzielnej organizacji podróży oraz dla osób, które potrzebują opieki pilota czy rezydenta w miejscu docelowym swojej podróży. U nas nie znajdziesz również wycieczek z opcją „All Inclusive” lub „Last Minute” po okazyjnej cenie. Dodatkowo organizujemy małe, kameralne wyjazdy grupowe do 12-14 uczestników.

Co was odróżnia od standardowych biur podróży?

Po pierwsze – nie sprzedajemy gotowych wycieczek z góry ustalonym programem i terminem wylotu. Zamiast tego kontaktujemy się z Tobą, aby bliżej Cię poznać i dokładnie wsłuchać się w Twoje zainteresowania i podróżnicze pragnienia. Na ich podstawie projektujemy podróż w pełni dopasowaną do Ciebie. Poprawiamy i tworzymy plan podróży do momentu aż będziesz w 100% zadowolony i gotowy do wyjazdu.
Po drugie – stawiamy wyłącznie na osobiście sprawdzonych kontrahentów. Podczas swoich podróży nawiązaliśmy serdeczne kontakty z lokalnymi społecznościami i butikowymi hotelami. Te ostatnie przetestowaliśmy na własnej skórze. Możesz być pewien, że nie wyślemy Cię do miejsca, w którym sami nie chcielibyśmy spędzić swojego wymarzonego urlopu.
Po trzecie – w naszym biurze podróży nie ma ukrytych kosztów. Na żadnym etapie przygotowywania podróży nie dążymy do tego, aby zagwarantować Ci, że nasza oferta jest na rynku najtańsza, pozwalając sobie później na pobieranie dodatkowych opłat. U nas tego nie znajdziesz!

Czy podczas organizowanych przez was podróży mogę liczyć na opiekę pilota lub rezydenta?

Organizujemy egzotyczne podróże bez udziału przewodnika lub miejscowego rezydenta. Przed każdą wyprawą zostaniesz jednak zaopatrzony w specjalnie przygotowany spersonalizowany przewodnik, którego zadaniem będzie zastąpienie Ci jego osoby. W przewodniku znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące Twojej podróży. Możesz być pewien, że dzięki takiemu rozwiązaniu nikt nie będzie Cię popędzał, a Ty poświęcisz na zwiedzanie i odpoczynek tyle czasu ile tylko będziesz potrzebował.

Czy będę potrzebować wizy?

O wszystkich kwestiach związanych z koniecznością posiadania wizy zostaniesz przez nas poinformowany. Doradzimy Ci gdzie, kiedy i za ile taką wizę możesz uzyskać.

Czy muszę się zaszczepić?

Podróż do egzotycznych krajów nierzadko wiąże się z wykonaniem dodatkowych szczepień. Naszym zadaniem będzie poinformowanie Cię o konieczności ich wykonania i zasięgnięcia fachowej porady ze strony specjalisty tj. lekarza medycyny podróży.

Czy muszę wykupić ubezpieczenie podróżne?

Nie musisz kupować dodatkowego ubezpieczenia podróżnego. Jest ono obowiązkowym elementem każdej organizowanej przez nas egzotycznej podróży. Zapewniamy pełne ubezpieczenie KL, NNW  każdemu uczestnikowi imprezy turystycznej. Na Twoje życzenie możemy je rozszerzyć o dodatkowe usługi.

Co to znaczy, że organizujecie podróże szyte na miarę?

Podróże szyte na miarę to podróże zaprojektowane wedle indywidualnych potrzeb. Nie są to gotowe oferty z góry założonym planem i terminem wyjazdu. U nas to Ty decydujesz gdzie chcesz jechać, kiedy chcesz jechać, na jak długo chcesz jechać i co chcesz podczas podróży zobaczyć. Naszym zadaniem będzie zorganizowanie podróży dopasowanej w pełni do Twoich indywidualnych potrzeb i zainteresowań. Po wspólnych konsultacjach, podczas których zadamy Ci kilka pytań, opracujemy szczegółowy plan podróży, kupimy bilet lotniczy, wykupimy ubezpieczenie, zarezerwujemy noclegi w wyselekcjonowanych kameralnych butikowych hotelach. Nie spoczniemy, dopóki nie będziesz w pełni usatysfakcjonowany i gotowy do wyjazdu. Tutaj przeczytasz więcej o całym procesie.

W jakich krajach się specjalizujecie?

Stawiamy na Azję Południowo-Wschodnią. Naszym zdaniem to jeden z najpiękniejszych rejonów świata wprost idealny na egzotyczne podróże. Zakochaliśmy się w nim dawno temu. Jesteśmy zdania, że biuro podróży musi mieć prawdziwe powiązania z rejonem świata, do którego wysyła swoich klientów. Musi mieć specjalistyczną wiedzę z pierwszej ręki, sprawdzone informacje o hotelach, atrakcjach turystycznych, zwyczajach, kulturze i kuchni. A my taką wiedzę mamy. Osobiście odwiedziliśmy m.in. Tajlandię, Malezję, Wietnam, Filipiny, Kambodżę czy Indie aby włączyć je do oferty naszego biura.

Jakich dokumentów potrzebuję, aby wyjechać w egzotyczną podróż?

Najważniejszym dokumentem niezbędnym podczas podróży jest paszport. Ważność Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty przylotu/przyjazdu. Paszport nie może być uszkodzony, bo grozi to odmową wejścia na pokład samolotu bez prawa do rekompensaty! Kolejnym niezwykle ważnym dokumentem jest wiza (o ile jest wymagana). O konieczności jej posiadania zostaniesz przez nas poinformowany.
Podczas każdej egzotycznej podróży pamiętaj też o żółtej książeczce potwierdzającej szczepienia i o polisie ubezpieczeniowej. Tą ostatnią należy wydrukować i mieć przy sobie jako dowód ubezpieczenia.

Czy proponowane na waszej stronie pakiety można modyfikować?

Oczywiście. Proponowane na stronie pakiety to tylko oferty poglądowe. Ich zmiana lub ułożenie przez nas całkowicie nowego planu podróży nie wiąże się z dodatkowymi kosztami. U nas to Ty decydujesz gdzie chcesz jechać, kiedy chcesz jechać, na jak długo chcesz jechać i co zobaczyć. Naszym celem jest uszycie wycieczki na Twoją miarę.

Czy organizujecie wyjazdy grupowe?

Tak, organizujemy małe, kameralne wyjazdy grupowe do 12-14 uczestników zarówno dla osób indywidualnych jak i dla firm. Podczas tych wyjazdów jesteśmy z uczestnikami na miejscu przez cały okres trwania podróży. Pełnimy funkcję opiekuna, pilota i towarzysz podróży.

Czy mogą z nami jechać dzieci?

Oczywiście, w egzotyczną podróż zabrać ze sobą dzieci. Kierunek podróży, transport, zakwaterowanie i lokalne atrakcje dobierzemy niezwykle starannie tak, aby były on dla naszych najmłodszych podróżników jak najbardziej przyjazne, komfortowe, ciekawe i co najważniejsze bezpieczne.

Nie zabieramy dzieci na wyjazdy grupowe, które dedykowane są osobom dorosłym.

Z jakich linii lotniczych korzystacie?

Korzystamy z połączeń rejsowych oferowanych tylko przez sprawdzone linie lotnicze. Nie korzystamy z lotów czarterowych. W zależności od tego czy zależy Ci na cenie, komforcie podróży, szybkiej przesiadce czy odległości lotniska od Twojego miejsca docelowego, zaproponujemy Ci przewoźnika najbardziej odpowiadającego Twoim potrzebom. Jako biuro podróży jesteśmy w stanie wynegocjować atrakcyjne ceny jakich nie znajdziesz w wyszukiwarkach biletów lotniczych i na stronach poszczególnych linii lotniczych.

Czy zapewniacie transfer z lotniska?

To zależy od Twoich indywidualnych preferencji.

Z jakich hoteli korzystacie?

Korzystamy z ofert butikowych hoteli, które osobiście odwiedziliśmy i sprawdziliśmy. Muszą one przejść rygorystyczny test aby mogły zostać Ci polecone. Nie lubimy nijakich, pozbawionych charakteru sieciówek. Stawiamy na małe obiekty gwarantujące wysoki standard wypoczynku, zazwyczaj położone w pięknych tropikalnych ogrodach z dostępem do plaży i w bliskiej odległości od lokalnych atrakcji. Możesz być pewien, że wybierzemy dla Ciebie hotel dostosowany ceną, jakością i udogodnieniami wedle Twoich życzeń. Jako biuro podróży jesteśmy w stanie wynegocjować atrakcyjne ceny dla naszych klientów jakich nie znajdziesz w wyszukiwarkach noclegów i na stronach poszczególnych hoteli.

Kiedy najlepiej zarezerwować podróż?

Im wcześniej tym lepiej. Najlepszy czas na rezerwację wycieczki wynosi zazwyczaj od 3 do 11 miesięcy przed wylotem. Planowanie z dużym wyprzedzeniem jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ mniejsze i lepsze butikowe hotele, mają zazwyczaj ograniczoną liczbę pokoi. Jeśli planujesz urlop w okresie Bożego Narodzenia, Nowego Roku lub Świąt Wielkanocnych skontaktuj się z nami jak najwcześniej!

Czy posiadacie wymagane prawem dokumenty?

Tak, posiadamy wszystkie wymagane prawem dokumenty dla organizatora turystycznego, tj.: gwarancję ubezpieczeniową Wiener S.A. oraz wpis do Rejestru Organizatorów Marszałka Województwa Małopolskiego nr Z/79/2023. Nasze biuro podróży jest w pełni legalną i bezpieczną firmą turystyczną zarejestrowaną w Krakowie i świadczącą usługi na terenie całego kraju.

Ile będzie mnie kosztować wycieczka?

Mniej niż myślisz. Jako biuro podróży dysponujemy zniżkami na przeloty, hotele i inne usługi, co znacznie obniża cenę projektowanych przez nas podróży w porównaniu z ich samodzielną organizacją. Wsłuchując się w Twoje potrzeby, przygotowujemy wysoce spersonalizowany plan podróży, który na każdym etapie możesz przejrzeć. Nie pobieramy żadnej dodatkowej opłaty za konsultacje eksperckie. Jeśli chcesz zobaczyć przedziały cenowe organizowanych przez nas podróży, przejdź tutaj.

Po co pobieracie zaliczkę?

Zaliczkę pobieramy na zabezpieczenie Twojej przyszłej podróży. Na rezerwację lotów i noclegów w wybranych przez Ciebie hotelach.

Czy muszę znać język obcy?

Nasze biuro podróży nie zapewnia opieki pilota czy rezydenta w miejscu docelowym Twojej wycieczki, więc aby czuć się podczas podróży w pełni komfortowo wskazane są choćby podstawy języka angielskiego.

Wyjątkiem są wyjazdy grupowe, podczas których właściciele biura podróży lecą razem z uczestnikami wyjazdu i pełnią na nich funkcję opiekuna, pilota i towarzysza podróży.

Czy zapewniacie wsparcie podczas wyjazdu?

Tak. Niezależnie od tego, do którego kraju Cię wyślemy, zapewniamy Ci całodobowy numer alarmowy przez 7 dni w tygodniu. Różne rzeczy mogą się zdarzyć podczas podróży, więc jeśli na którymkolwiek jej etapie poczujesz się niekomfortowo jesteśmy po to, aby to zmienić.

Jak można się z wami skontaktować?

Możesz się z nami skontaktować poprzez formularz kontaktowy na stronie internetowej naszego biura, mailowo, telefonicznie od pn.-pt. w godzinach od 09:00 do 17:00. Możemy również umówić się na spotkanie na terenie Krakowa.

Masz inne pytania?

Pisz do nas śmiało
You don't have permission to register