fbpx

Social media

Oceniaj, komentuj, inspiruj się. Bądź na bieżąco. Poniżej miejsca, w których jesteśmy najczęściej.

Newsletter

Zarejestruj się już dziś, aby otrzymywać od nas garść podróżniczych inspiracji i sekretnych podarunków wprost do Twojej skrzynki mailowej.

Kuba w rytmie salsy

Podróż po Kubie w rytmie salsy

Podróż po Kubie w rytmie salsy

od PLN9800 za osobę

Wycieczka na Kubę to jak podróż w czasie. Podczas niej nie zabraknie kolonialnej architektury, starych amerykańskich samochodów, klimatycznych barów, salsy, rumu i cygar. Do tego dołączą zapierające dech w piersiach krajobrazy i niebiańskie plaże żywcem wyciągnięte z pocztówki.

Twoja podróż po Kubie rozpocznie się od Hawany – miasta słońca, zabawy i tańca. Pełna kontrastów i ulicznego gwaru stolica Kuby nie pozwoli Ci się nudzić. Oprowadzi Cię po swoich uliczkach i zachwycających placach: Vieja, Armas czy San Francisco. Pokaże eklektyczne kamienice te odnowione jak i te, które popadły w ruinę, stoją w gruzach, rusztowaniach i stemplach. Zabierze Cię do kultowych barów El Floridita i La Bodeguita Del Medio, w którym kubańskie drinki popijał niegdyś sam Hemingway. Przenocuje w autentycznych casas particulares, w których poznasz prawdziwych Kubańczyków, ich życie, radości i troski.

Z roztańczonej Hawany kolejnym przystankiem na trasie Twojej podróży będzie zapierająca dech w piersiach Dolina Vinales. Jej wznoszące się na wysokość 300 m i poprzecinane licznymi tajemniczymi jaskiniami mogoty wprawią Cię w niemały zachwyt. To tu odkryjesz prawdziwą kubańską wieś, wybierzesz się na plantację tytoniu gdzie zapoznasz się z tradycyjną metodą zwijania cygar. Z zielonej doliny przeniesiesz się wprost na niebiańskie plaże Cayo Santa Maria. To tam spełni się twoje marzenie o karaibskim raju. Nie zabraknie słońca, morza i piasku! Zrelaksujesz się pod palmą delektując się orzeźwiającą wodą kokosową, by do Polski wrócić niczym młody Bóg!

 • Kraj
 • Wylot z
  Warszawa
 • Przylot do
  Hawana
 • Ilość dni
  14 dni
 • Miejsca
  Hawana, Vinales, Cayo Santa Maria
 • Cena zawiera
  Numer alarmowy w Polsce (24/7)
  Przelot międzynarodowy
  Przeloty lokalne
  Przewodnik po kraju
  Śniadania
  Transfery lokalne
  Ubezpieczenie
  Zakwaterowanie
 • Cena nie zawiera
  Biletów wstępu do atrakcji turystycznych
  Opłat za wizy
  Pełnego wyżywienia
  Szczepionek
1

Dzień 1: Wylot z Polski

Wylot z Polski do Hawany.
2

Dzień 2-3: Roztańczona Hawana

Przylot do Hawany i przejazd taksówką do casa particular. Swoją podróż w rytmie salsy rozpoczniesz od zwiedzania Hawany. Podczas dwudniowego pobytu w stolicy Kuby odwiedzisz odrestaurowaną dzielnicę La Habana Vieja, zrujnowane Centro i modernistyczne Vedado. Przejedziesz się zabytkowym amerykańskim autem wzdłuż Maleconu czyli 7-kilometrowej promenady wybudowanej wzdłuż miejskiego wybrzeża. Zajrzysz do fabryki cygar Partagas i kultowych barów. Podejrzysz prawdziwe życie Habaneros - ich pracę, zabawę i troski. Na każdym kroku towarzyszyć Ci będzie flirt, muzyka, zabawa i taniec. Zakwaterujemy Cię w autentycznych casas particulares (domach Kubańczyków), które pozwolą Ci poznać bliżej i zrozumieć kubańską mentalność.
3

Dzień 4-6: Zachwycająca Dolina Vinales

Czwartego dnia podróży czekać Cię będzie transport z Hawany do położonej koło 3 godziny jazdy Doliny Vinales. Dolina Vinales to niezwykła krasowa kraina, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Słynie z upraw tytoniu i zapierających dech w piersiach krajobrazów. Obejmuje powierzchnię 132 km 2 i znajduje się w górach Sierra de los Organos. Dzięki wizycie w tym niezwykłym miejscu poznasz prawdziwą autentyczną kubańską wieś. Uczynisz z tego doświadczenia jedną z Twoich najlepszych pamiątek z Kuby. W Vinales pokażemy Ci Lookout Los Jazmines tj. najsłynniejszy punkt widokowy na dolinę. Zabierzemy Cię na kilkugodzinny trekking, wycieczkę konną lub rowerową po dolinie. Rozsmakujemy Twoje kubki smakowe kubańskim jedzeniem. Pokażemy plantacje kawy, fabryki tytoniu i rumu. Zakwaterujemy Cię w jednych z najlepszych na Kubie casas particulares. Pobyt w domu sympatycznych Kubańczyków dostarczy Ci dodatkowych i niezapomnianych wrażeń.
4

Dzień 7- 12: Wypoczynek na Cayo Santa Maria

Siódmego dnia kierowca zawiezie Cię na wyspę Cayo Santa Maria. Cayo Santa Maria to synonim relaksu i odpoczynku. To tu wypoczniesz po intensywnym zwiedzaniu Hawany i Doliny Vinales. Szum fal, palmy kołyszące się na wietrze, turkus wody, biel piasku i błękit nieba będą Ci towarzyszyły do końca pobytu na wyspie. Oprócz wylegiwania się na niebiańskich plażach Cayo Santa Maria i popijania orzeźwiającego mohito z palemką wybierzesz się również do SPA lub na basen, skorzystasz z przejażdżki łodzią po okolicy lub weźmiesz lekcje nurkowania na pobliskiej rafie koralowej Koniecznie musisz też zobaczyć flamingi! Ich ogromne kolonie zamieszkują lagunę na tej niebiańskiej  wyspie.
5

Dzień 13-14: Powrót do Polski

Trzynastego dnia kierowca obierze Cię z hotelu w Cayo Santa Maria i zawiezie na międzynarodowe lotnisko w Hawanie, skąd odlecisz do Polski.

Sprawdź kiedy najlepiej tam jechać

  Kuba w rytmie salsy
s
You don't have permission to register