fbpx

Social media

Oceniaj, komentuj, inspiruj się. Bądź na bieżąco. Poniżej miejsca, w których jesteśmy najczęściej.

Newsletter

Zarejestruj się już dziś, aby otrzymywać od nas garść podróżniczych inspiracji i sekretnych podarunków wprost do Twojej skrzynki mailowej.

  Wybrzeże karaibskie

  Rajskie plaże wybrzeża karaibskiego

  Rajskie plaże wybrzeża karaibskiego

  od PLN9600 za osobę

  Karaibskie wybrzeże Meksyku ukołysze Twe zmysły przepastnym błękitem nieba, wodą we wszystkich kolorach turkusu i białymi jak mąka plażami. To tam w przerwie między kieliszkiem orzeźwiającej Margarity, a kolejną porcją tortilli, odkryjesz tajemnicze piramidy i zapoznasz się z ogromnym dziedzictwem kultury starożytnych Majów.

  Podróż rozpoczniesz w najpiękniejszym nadmorskim kurorcie na Półwyspie Jukatan w Meksyku. Cancun, bo o nim mowa zaprosi Cię na upragniony wypoczynek na swych zapierających dech w piersiach niebiańskich plażach. Urozmaicony on będzie zwiedzaniem niezwykle ciekawej okolicy: tajemniczego kompleksu o nazwie Chichen Itza będącym pozostałością po starożytnej cywilizacji Majów, kolonialnego miasteczka Valladolid czy Wyspy Kobiet (Isla Mujeres) związanej z boginią porodu i tkactwa Ixchel.

  Z gwarnego Cancun kolejnym przystankiem będzie Tulum. Tutaj spełni się Twoje marzenie o białym jak mąką piasku, kołyszących się na wietrze palmach i krystalicznie czystej wodzie we wszystkich odcieniach turkusu. Oprócz plażowania będziesz mieć okazję poznać bliżej wszystkie atrakcje Tulum zwiedzając je na… rowerze. Dotrzesz nim do przepięknie położonych ruin miasta Majów Tulum- Zama oraz słodkowodnych cenot. W tych naturalnych krasowych studniach, które pełniły ważną rolę rytualną związaną z kultem boga deszczu i wody Chaaka będziesz mógł zażyć odświeżającej kąpieli lub ponurkować.

  • Kraj
  • Wylot z
   Warszawa
  • Przylot do
   Cancun
  • Ilość dni
   13 dni
  • Miejsca
   Cancun, Tulum
  • Cena zawiera
   Numer alarmowy w Polsce (24/7)
   Przelot międzynarodowy
   Przeloty lokalne
   Przewodnik po kraju
   Śniadania
   Transfery lokalne
   Ubezpieczenie
   Zakwaterowanie
  • Cena nie zawiera
   Biletów wstępu do atrakcji turystycznych
   Opłat za wizy
   Pełnego wyżywienia
   Szczepionek
  1

  Dzień 1: Wylot z Polski

  Wylot z Polski do Cancun w Meksyku.
  2

  Dzień 2-6: Cancun

  Przylot do Cancun i przejazd taksówką do hotelu w Zona Hotelara Cancun. W Cancun rozpoczniesz swój upragniony odpoczynek. Ten tętniący życiem zakątek meksykańskiego wybrzeża Karaibów zamieszkiwali niegdyś rybacy i plantatorzy palm kokosowych. Dziś miejsce to przeszło całkowitą metamorfozę, o czym mamy nadzieję zechcesz się wkrótce przekonać. Kilometry piaszczystych plaż obmywanych ciepłymi wodami Morza Karaibskiego, niezliczona ilość restauracji serwujących najlepsze meksykańskie specjały i światowej klasy kluby nocne nie pozwolą Ci się nudzić. Poza relaksem na rozgrzanym słońcem piasku, możesz zdecydować się na różne aktywności: surfowanie, jazdę na nartach wodnych czy nurkowanie. Doskonałe warunki do tej ostatniej zapewnia pobliska wyspa Isla Mujeres (Wyspa Kobiet). Otaczająca ją rafa koralowa słynie ze wspaniałych kolorów oraz niezliczonej ilości żółwi morskich. Tam też znajduje się jedno z najsłynniejszych muzeów świata – Muzeum Rzeźby Podwodnej MUSA. Odpoczynek w Cancun nie byłby kompletny bez jednodniowej wycieczki do kolonialnego miasteczka Valladolid i Chichen Itza. Oczywiście, że taką atrakcję Ci zapewnimy!
  3

  Dzień 7-11: Relaks na plażach Tulum

  Siódmego dnia czekać Cię będzie transport z hotelu w Cancun do położonego koło 2 godziny drogi Tulum. Podczas pięciodniowego pobytu w Tulum przekonasz się, że jest to jedno z piękniejszych miejsc na turystycznej mapie świata. Trochę senne i leniwe zapewni Ci wytchnienie po wizycie w gwarnym Cancun i wypoczynek w harmonii z naturą. Zakwaterujemy Cię w wybranym przez Ciebie butikowym hotelu zwanym „cabanas” położonym w przepięknym tropikalnym ogrodzie lub zagubionej lagunie. Co rano budzić Cię będzie szum fal Morza Karaibskiego, a kolejne dni wypełnią spacery po długich odcinkach perłowo- białych plaż zapewniających prywatność i poczucie posiadania swego małego karaibskiego raju na wyłączność. Oprócz atmosfery plażowego raju podczas pobytu w Tulum odkryjesz również jego największe atrakcje. Ruiny starożytnego miasta Majów Tulum-Zama to miejsce, które choćby dla samego ich umiejscowienia warto zobaczyć! Szare mury miasta pnące się niczym bluszcz wzdłuż wybrzeża w niewiarygodny wręcz sposób kontrastują z turkusowymi wodami Morza Karaibskiego, białym plażami i zielonymi palmami, które je otaczają. Widok jest oszałamiający! Rowerem dotrzesz również do wielu słodkowodnych cenot. To typowe dla Półwyspu Jukatan studnie krasowe, będące doskonałym miejscem do pływania, snurkowania i nurkowania.
  4

  Dzień 12- 13: Powrót do Polski

  Tego dnia kierowca obierze Cię z hotelu w Tulum i zawiezie na międzynarodowe lotnisko w Cancun, skąd odlecisz do Polski.

  Sprawdź kiedy najlepiej tam jechać

    Wybrzeże karaibskie pogoda
  s
  You don't have permission to register