fbpx

Social media

Oceniaj, komentuj, inspiruj się. Bądź na bieżąco. Poniżej miejsca, w których jesteśmy najczęściej.

Newsletter

Zarejestruj się już dziś, aby otrzymywać od nas garść podróżniczych inspiracji i sekretnych podarunków wprost do Twojej skrzynki mailowej.

Viñales

Dolina Viñales w górach Sierra de los Organos to wyjątkowe miejsce na mapie Kuby. Jej zapierający dech w piersiach krajobraz otoczony jest górami i usiany spektakularnymi kopulastymi wapiennymi wzgórzami zwanymi mogotami. Wznoszą się one na wysokość 300 m i poprzecinane są licznymi tajemniczymi jaskiniami. Cały teren doliny został objęty ochroną i wpisany jest na listę UNESCO. Jest zatem co podziwiać! Jakby tego było mało z powodu bardzo żyznej gleby i sprzyjającego klimatu jest to również historyczny region uprawy tytoniu na Kubie. To właśnie tutaj podczas pieszej, konnej lub rowerowej wycieczki nie tylko zachwycisz się spektakularnym krajobrazem doliny, ale też poznasz prawdziwą kubańską wieś. Wybierzesz się na plantację tytoniu, gdzie zapoznasz się z tradycyjną metodą zwijania cygar. To co gotowy na niezapomnianą przygodę w Dolinie Viñales?
Vinales
Vinales

Sprawdź proponowane wycieczki z tego miejsca

Wycieczka na Kubę to prawdziwa podróż w czasie. Kolonialna architektura Hawany, gorące rytmy salsy i niebiańskie plaże wprawią…

Zobacz inne miejsca z tego kraju

You don't have permission to register