fbpx

Social media

Oceniaj, komentuj, inspiruj się. Bądź na bieżąco. Poniżej miejsca, w których jesteśmy najczęściej.

Newsletter

Zarejestruj się już dziś, aby otrzymywać od nas garść podróżniczych inspiracji i sekretnych podarunków wprost do Twojej skrzynki mailowej.

Wyspy Gili

Wyspy Gili to trzy rajskie wysepki, położone  na Morzu Balijskim u wybrzeży wyspy Lombok. Z góry wygadają niczym pawie pióra z zielonym interiorem obmywanym turkusową morską tonią. Choć znajdują się tak blisko siebie, różnią się diametralnie. Zobacz, którą z nich wybrać na swoje rajskie wakacje!

Gili Trawangan

Gili Trawangan jest największą spośród trzech wysp i często zwana również „wielkim miastem” archipelagu. Ma opinię tej najgłośniejszej i najbardziej imprezowej wyspy ściągającej osoby spragnione słońca i imprez do białego rana. Jej piaszczyste i białe jak mąka plaże, krystalicznie czysta woda oraz luksusowe wille, butikowe hotele i bary przy plaży sprawiają, że została ona okrzyknięta jednym z najbardziej atrakcyjnych plażowych miejsc w całej Indonezji. Na Gili odbywają się popularne zajęcia nurkowe, lekcje jogi i gotowania. Znajdziesz tam również doskonałe salony masażu i spa oraz restauracje serwujące dania kuchni lokalnej. Prawdziwą atrakcją wyspy są jednak spektakularne zachody słońca.

 

wyspy Gili

Gili Meno

Gili Meno to wyspa, która spośród trzech wysp archipelagu jest najspokojniejsza i najbardziej dba o swoje naturalne środowisko. Soczyście zielona wysepka obmywana turkusowymi wodami Morza Balijskiego może poszczycić się pięknymi piaszczystymi plażami i tradycyjnym życiem mieszkańców. Wyspy Gili to jedne z najbardziej zaawansowanych miejsc w Indonezji pod względem ochrony środowiska morskiego. Wdrożono na nich szereg inicjatyw mających na celu ograniczenie wpływu turystyki na środowisko naturalne. Będąc na wyspie oprócz plażowania i błogiego lenistwa możesz zaangażować się w ochronę populacji niektórych gatunków morskich, wziąć udział w warsztatach recyklingu lub akcji sprzątania plaży. Po wyspie będziesz przemieszczać się na rowerze, konno lub pieszo, ponieważ jest ona wyłączona z ruchu samochodowego.

 

wyspy Gili

Gili Air

Gili Air to zrównoważony kompromis pomiędzy gwarną i imprezową Gili Trawangan, a cichą i spokojną Gili Meno. Przyjazna rodzinom i parom wyspa zaspokaja także potrzeby młodych podróżników spragnionych słońca i zabawy oraz poszukiwaczy duchowych, którzy lubią jogę. Wyspa jest maleńka i obejście jej w koło nie zajmie Ci więcej niż 2 godziny. To co urzeka w niej najbardziej to pełne uroku plaże, na których można siedzieć godzinami podziwiając zmieniające się kolory morza oraz zapierające dech w piersiach wschody i zachody słońca. Ogromną atrakcję stanowi również pobliska rafa koralowa pełna bulwiasto- krzaczastych korali, między którymi przemykają pasiaste jeżowce i ławice niebiańsko błękitnych, cytrynowych i srebrzystych rybek.

 

wyspy Gili
Indonezja pogoda

Sprawdź proponowane wycieczki z tego miejsca

Ta podróż pozwoli Ci odkryć największe sekrety indonezyjskiej wyspy Bali i wypocząć na dziewiczych plażach rajskich wysp Gili.

Tak odkrywaliśmy Indonezję

Zobacz inne miejsca z tego kraju

You don't have permission to register