fbpx

Social media

Oceniaj, komentuj, inspiruj się. Bądź na bieżąco. Poniżej miejsca, w których jesteśmy najczęściej.

Newsletter

Zarejestruj się już dziś, aby otrzymywać od nas garść podróżniczych inspiracji i sekretnych podarunków wprost do Twojej skrzynki mailowej.

Penang

Penang to jedna z najpopularniejszych wysp w Malezji i idealne miejsce na egzotyczny wypoczynek. W tym dziewiczym raju nie brakuje kulturalnych atrakcji i naturalnych krajobrazów. Wyspa, nazywana Perłą Orientu, słynie z miękkich, piaszczystych plaż Tanjung Bungah i wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO miasta Georgetown. To jego niezwykłe uliczne murale, malunki i graffiti oraz pełne kolonialnej i chińskiej architektury ulice wraz z najlepszym jedzeniem w całej Malezji ściągają ludzi z całego świata. Niektóre z najciekawszych miejsc na wyspie to również Penang Hill z zapierającą dech w piersiach panoramą na wyspę czy kolorowa świątynia Kek Lok Si Temple – największa tego typu buddyjska budowla w południowej Azji. Urocze zakątki Georgetown i ogród przypraw Tropical Spice Garden, jak również liczne pchle targi i nowoczesne centra handlowe zasługują na nie mniejszą uwagę. Penang to spełniony sen o Indochinach!

Penang
Kiedy jechać do Malezji

Sprawdź proponowane wycieczki z tego miejsca

Bez względu na to czy jesteś miłośnikiem kultury, architektury, smacznej kuchni czy szukasz idyllicznych plaż, Malezja zapewni Ci…

Zobacz inne miejsca z tego kraju

You don't have permission to register