fbpx

Social media

Oceniaj, komentuj, inspiruj się. Bądź na bieżąco. Poniżej miejsca, w których jesteśmy najczęściej.

Newsletter

Zarejestruj się już dziś, aby otrzymywać od nas garść podróżniczych inspiracji i sekretnych podarunków wprost do Twojej skrzynki mailowej.

Kuala Lumpur

Upragniona pauza w Malezji

Upragniona pauza w Malezji

od PLN9300 za osobę

Bez względu na to czy jesteś miłośnikiem kultury, zachwycającej architektury, smacznej i niepowtarzalnej kuchni czy szukasz kontaktu z dziką naturą lub relaksujących idyllicznych plaż, Malezja zapewni Ci to wszystko!

Mieszkańcy Malezji, stanowiący mieszankę Malajów, Chińczyków i Indian zaprezentują Ci swe bogate dziedzictwo kulturowe, począwszy od ogromnej różnorodności dorocznych festiwali i wspaniałych potraw, po tradycyjną architekturę i lokalne rzemiosło. Podczas swojej malezyjskiej pauzy będziesz podziwiać naturalne piękno, w tym idylliczne plaże na wyspie Langkawi i jeden z najstarszych tropikalnych lasów na świecie. Malownicze parki narodowe zachęcą Cię do wędrówek i obserwacji dzikich zwierząt, a także do eksploracji jaskiń i przepięknych wodospadów.

Jakby tego było mało nowoczesny Kuala Lumpur oprowadzi Cię po swoich dzielnicach pełnych szklanych drapaczy chmur. Nad lasem wieżowców, eleganckich hoteli, szykownych restauracji, świątyń, meczetów i gwarnych rynków ujrzysz dwie dominujące nad nimi budowle. To bliźniacze wieże Petronas Towers – symbol stolicy. Z kolei wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO miasto Georgetown zaprosi Cię na kulinarną ucztę łechcącą podniebienie i spacer wśród zachwycającej kolonialnej architektury i niezwykle malowniczych murali.

 • Kraj
 • Wylot z
  Warszawa
 • Przylot do
  Kuala Lumpur
 • Ilość dni
  14 dni
 • Cena zawiera
  Numer alarmowy w Polsce (24/7)
  Przelot międzynarodowy
  Przeloty lokalne
  Przewodnik po kraju
  Śniadania
  Transfery lokalne
  Ubezpieczenie
  Zakwaterowanie
 • Cena nie zawiera
  Biletów wstępu do atrakcji turystycznych
  Opłat za wizy
  Pełnego wyżywienia
  Szczepionek
1

Dzień 1: Wylot z Polski

Wylot z Polski do Kuala Lumpur - stolicy Malezji
2

Dzień 2: Kipiący nowoczesnością Kuala Lumpur

Przylot do Kuala Lumpur i przejazd taksówką do hotelu. Pauzę w Malezji rozpoczniesz od zwiedzania Kuala Lumpur. Podążając szerokimi ulicami malezyjskiej stolicy poczujesz jej niezwykłe fluidy. Tuzin różnych społeczności zamieszkujących miasto wnosi do niego swą kulturę, religię, kuchnię i dodaje mu niesłychanej energii. Efekt jest wręcz odurzający, a różnorodność zachwyca! Wysoko nad eleganckimi hotelami, szykownymi restauracjami, kolonialnymi budynkami, gwarnymi rynkami i zakorkowanymi ulicami dostrzeżesz dumny wzrok spoglądającego na miasto symbolu Malezji. To dwie bliźniacze wieże Petronas Towers. Notabene jedne z najwyższych tego typu budowli na świecie.
3

Dzień 3-5: Kulinarny raj na wyspie Penang

Po dwóch nocach spędzonych w Kuala Lumpur taksówka zawiezie Cię na lotnisko skąd polecisz na wyspę Penang. Z lotniska w Georgetown taksówka zabierze Cię do hotelu, w którym spędzisz trzy noce. To co na wyspie Panang zasługuje na szczególną uwagę to wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO miasto Georgetown. Jest ono pełne kolonialnej architektury i oferuje najlepsze jedzenie w całej Malezji. To kulinarny raj, w którym Twoje kubki smakowe oszaleją ze szczęścia! Niesamowity klimat miasta sprzyja długim, czasem bezcelowym spacerom połączonym z fotografowaniem przepięknych murali. Penang to nie tylko Georgetown. To również ogromny buddyjski kompleks świątynny Kek Lok Si z piękną, 30 metrową pagodą w stylu birmańskim i znajdującą się tuż nieopodal niego stacją kolejki, którą możesz dotrzeć na wzgórza Penang Hill. Z tych ostatnich zachwycisz się bujną tropikalną dżunglą oraz oszałamiającą panoramą wyspy i lądu.
4

Dzień 6-12: Wypoczynek na Langkawi

Na koniec pobytu w Georgetown taksówka zabierze Cię na lotnisko, skąd odlecisz na wyspę Langkawi. Z lotniska na wyspie Langkawi taksówka zabierze Cię do hotelu. Pulau Langkawi to fantastyczne uzupełnienie podróży po Malezji. Wyspa oferuje wspaniałe złote plaże, zachwycające krajobrazy, jeden z najstarszych lasów tropikalnych na świecie i niezwykle przyjemne atrakcje rozmieszone w swym zielonym interiorze. Na Twojej liście miejsc wartych zobaczenia, oprócz głównej plaży Pantai Cenang koniecznie musi się znaleźć podniebny most Sky Bridge zawieszony na wysokości 660 metrów n.p.m. na porośniętym dżunglą szczycie Gunung Mat Chinchang. Rozpościerają się z niego wspaniałe widoki na tropikalny las deszczowy, wybrzeże i malezyjskie wyspy, które na pewno Cię zachwycą! Oprócz plażowania możesz też wybrać się na zwiedzanie wodospadów lub w rejs łodzią po lesie namorzynowym w Parku Narodowym Kilim Karst Geoforest Park. Wydry, jaszczurki, tropikalne węże oraz zimorodki i majestatyczne orły to nie jedyne jego atrakcje, o czym już wkrótce się przekonasz!
5

Dzień 13: Powrót do Kuala Lumpur

Po siedmiu nocach spędzonych na wyspie Langkawi taksówka zabierze Cię na lotnisko, z którego odlecisz do Kuala Lumpur.
6

Dzień 14: Wylot do Polski

Po nocy spędzonej w hotelu w Kuala Lumpur taksówka zabierze Cię na lotnisko, z którego wrócisz do Polski.

Sprawdź kiedy najlepiej tam jechać

 
s
You don't have permission to register