fbpx

Social media

Oceniaj, komentuj, inspiruj się. Bądź na bieżąco. Poniżej miejsca, w których jesteśmy najczęściej.

Newsletter

Zarejestruj się już dziś, aby otrzymywać od nas garść podróżniczych inspiracji i sekretnych podarunków wprost do Twojej skrzynki mailowej.

Wakacje w Czarnogórze

Uroki południowej Czarnogóry

Uroki południowej Czarnogóry

od PLN6500 za osobę

Południowa Czarnogóra to doskonała baza wypadowa do odkrywania kraju. Od Zatoki Kotorskiej z uroczymi miasteczkami takimi jak: Herceg Novi, Risan, Kotor i Tivat, poprzez Budwę nazywaną Miami Czarnogóry po zapierające dech w piersiach Jezioro Szkoderskie.

Swój urlop w Czarnogórze rozpoczniesz w malowniczej Zatoce Kotorskiej. Z lotu ptaka jej kształt przypomina usta. Boka Kotorska podzielona jest na cztery części połączone ze sobą kanałami – zatokę Herceg Novi, zatokę Risan, zatokę Kotor i zatokę Tivat. Każdą z nich reprezentuje inne urocze miasteczko nawleczone niczym koralik na malownicze wybrzeże. To Ty zdecydujesz, do którego się wybierzesz. Najbardziej znany jest Kotor otoczony z trzech stron przez majestatyczne góry Lovćen. Te mniej znane to Perast – ojczyzna wielu znanych na całym świecie żeglarzy czy Herceg Novi – miasto kwiatów z oknami skierowanymi w stronę słońca i turkusowego morza.

Z malowniczej Zatoki Kotorskiej udasz się wprost na plaże do czarnogórskiego Miami. Budwa nie pozwoli Ci się nudzić. Po całym dniu relaksu na plaży oprowadzi Cię po swoim klimatycznym Starym Mieście pełnym starożytnych budowli, prawosławnych świątyń i uroczych uliczek, przy których zakotwiczyły klimatyczne bary, restauracje i knajpki. Spędzając urlop w Budwie wybierzesz się także na malowniczą wysepkę Sveti Stefan. Wspaniałą odskocznią od tętniącego życiem kurortu okaże się także wycieczka nad Jezioro Szkoderskie – jedno z najpiękniejszych jezior na Bałkanach, nad którym z wrażenia odejmie Ci mowę!

 • Kraj
 • Wylot z
  Warszawa
 • Przylot do
  Podgorica
 • Ilość dni
  8 dni
 • Miejsca
  Kotor, Budwa, Jezioro Szkoderskie
 • Cena zawiera
  Numer alarmowy w Polsce (24/7)
  Przelot międzynarodowy
  Przeloty lokalne
  Przewodnik po kraju
  Śniadania
  Transfery lokalne
  Ubezpieczenie
  Zakwaterowanie
 • Cena nie zawiera
  Biletów wstępu do atrakcji turystycznych
  Opłat za wizy
  Pełnego wyżywienia
  Szczepionek
1

Dzień 1: Wylot z Polski

Wylot z Polski do Podgoricy.
2

Dzień 2- 3: Odkrywanie skarbów Zatoki Kotorskiej

Najbardziej znanym miastem malowniczej Zatoki Kotorskiej jest Kotor i to od niego rozpoczniesz swój urlop w Czarnogórze. Miasto zachwyci Cię swoimi uroczymi uliczkami i zacienionymi placykami wypełnionymi licznymi kawiarniami i weneckimi pałacami, murami obronnymi oraz imponującą twierdzą na wzgórzu. Będzie też zachętą do odwiedzenia małego barokowego miasteczka Perast czy słynącego z niezwykle cennych mozaik z czasów rzymskich - miasta Risan.  Podróż wzdłuż Boka Kotorska to niezwykła przygoda, podczas której z zachwytu odejmie Ci mowę. Boka i jej miasteczka Cię zafascynują! Odniesiesz wrażenie jakby pochylające się nad cienką linią brzegową góry pękły na pół i wpuściły morze.
3

Dzień 4-8: Wypoczynek na Riwierze Budwańskiej

Z Kotoru kierowca zawiezie Cię do Budwy, gdzie zakwaterujesz się w hotelu. Czarnogórskie Miami słynie nie tylko z pięknych plaż sprzyjających relaksowi i wypoczynkowi. Ma też szereg ciekawych atrakcji. Podczas urlopu w Budwie poznasz jej urocze Stare Miasto ze średniowiecznymi murami, brukowanymi uliczkami i małymi zacienionymi placami. Tuż nieopodal niego mieści się jedna z najpiękniejszych plaż Riwiery Budwańskiej. Plażę Mogren charakteryzuje drobny piasek i krystaliczne czyste morze. Nosi ona imię hiszpańskiego marynarza Mogriniego, który uciekł na plażę po katastrofie statku i zbudował kościół poświęcony swojemu patronowi św. Antoniemu. W przerwie między wylegiwaniem się na plaży i łapaniem kolejnych promieni słońca udasz się na jednodniową wycieczkę nad Jezioro Szkoderskie - największe jezioro na Bałkanach. Pierwszym przystankiem w drodze do niego będzie klasztor Moraca, otoczony ogrodem hortensji i róż. Jezioro i jego atrakcje będziesz podziwiać z pokładu wycieczkowej łodzi podczas 2 godzinnego rejsu. Na koniec zajrzysz do lokalnej winiarni w Virpazar. To tam skosztujesz lokalnego wina, z którego słynie region Jeziora Szkoderskiego. W drodze powrotnej do Budwy zajrzysz także na wyspę Sveti Stefan. Święty Stefan był kiedyś wioską rybacką. W połowie lat pięćdziesiątych XX wieku został przekształcony w luksusowy kurort hotelowy. Przez dziesięciolecia był miejscem spotkań znanych osobistości z całego świata - m.in. Sofii Loren i Carlo Pontiego, Alberto Moravii, Kirka Douglasa, koronowanych głów, pisarzy, polityków i bogatych szejków.
4

Dzień 8: Powrót do Polski

Tego dnia kierowca obierze Cię z hotelu i zawiezie na lotnisko, z którego odlecisz do Polski.

Sprawdź kiedy najlepiej tam jechać

  Czarnogóra pogoda
s
You don't have permission to register