fbpx

Social media

Oceniaj, komentuj, inspiruj się. Bądź na bieżąco. Poniżej miejsca, w których jesteśmy najczęściej.

Newsletter

Zarejestruj się już dziś, aby otrzymywać od nas garść podróżniczych inspiracji i sekretnych podarunków wprost do Twojej skrzynki mailowej.

Safari w Tanzanii

Safari w Tanzanii i wypoczynek na Zanzibarze

Safari w Tanzanii i wypoczynek na Zanzibarze

od PLN15800 za osobę

Chciałbyś przeżyć niezapomnianą przygodę połączoną z relaksem na idyllicznej wyspie? Jedź z nami do Tanzanii! Safari to niezapomniana lekcja przyrody, po której pozostaje prawdziwy zachwyt nad dzikością afrykańskiej natury.

Podczas wakacji szytych na miarę ruszysz na kilkudniowe safari po zapierających dech w piersiach parkach narodowych i rezerwatach przyrody w Tanzanii. Już dziś nastaw się na spotkanie ze stadami słoni, wygrzewającymi się w słońcu lwami, taplającymi się w błocie hipopotamami czy złowieszczo chichoczącymi hienami. W towarzystwie lokalnego przewodnika dowiesz się co to jest Wielka Migracja i Afrykańska Wielka Piątka. Poznasz sekrety Afryki Wschodniej i wiele smaczków ze świata dzikiej przyrody. Wizyta w spektakularnym kraterze Ngorongoro będzie jedną z kilku niezwykłych atrakcji, które przeżyjesz podczas swoich wakacji safari w Tanzanii.

Po safari polecisz na egzotyczną wyspę Zanzibar. Odpoczniesz tam pod palmami rzucającymi cień na zalane słońcem zanzibarskie plaże. Będziesz cieszyć się widokami na lazurowe wody Oceanu Indyjskiego i uprawiać przeróżne aktywności od pływania przez snorkelingu i nurkowanie na kitesurfingu i parasailingu kończąc. Podczas pieszych wędrówek po okolicy odkryjesz zachwycające lasy namorzynowe, plantacje przypraw i lokalne wioski. Zajrzysz do fascynującego miasta Stone Town wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, bardzo boleśnie naznaczonego handlem niewolnikami.

 • Kraj
 • Wylot z
  Warszawa
 • Przylot do
  Dar es Saalm
 • Ilość dni
  12 dni
 • Miejsca
  Arusza, Tarangire, Ngorongoro, Serengeti, Zanzibar
 • Cena zawiera
  Numer alarmowy w Polsce (24/7)
  Przelot międzynarodowy
  Przeloty lokalne
  Przewodnik po kraju
  Śniadania
  Transfery lokalne
  Ubezpieczenie
  Zakwaterowanie
 • Cena nie zawiera
  Biletów wstępu do atrakcji turystycznych
  Opłat za wizy
  Pełnego wyżywienia
  Szczepionek
1

Dzień 1-2: Wylot z Polski

Wylot z Polski do Tanzanii. Po przylocie czeka Cię przelot do Aruszy - bazy wypadowej na safari.
2

Dzień 3- 6: Safari w Tanzanii

Po nocy spędzonej w Aruszy i krótkim odpoczynku ruszysz na 4 - dniowe jeep safari po Parku Narodowym Tarangire, Parku Narodowym Lake Manyara, kraterze Ngorongoro i Parku Narodowym Serengeti. Safari rozpoczniesz od wizyty w Parku Narodowym Tarangire. Jego największą atrakcją jest ogromna ilość baobabów oraz największa populacja słoni na świecie! Park przecina rzeka Tarangire, która w porze suchej przyciąga jak magnes dziką zwierzynę. Duże stada słoni wędrują tam wzdłuż koryta rzeki, podczas gdy zebry, bawoły, gazele i antylopy gnu próbują uniknąć ataku drapieżnych lwów i lampartów. Po ekscytującej wizycie w Tarangire tego samego dnia udasz się do kolejnego Parku Narodowego Lake Manyara położonego nad jeziorem Manyara. Będziesz miał tam okazję do podziwiania ptactwa wodnego i wielu chronionych gatunków zwierząt w tym hipopotamów. Na terenie parku znajdują się dwa gorące źródła – Maji Moto Ndogo i Maji Moto, przy których poobserwujesz żerujące flamingi. W Parku Narodowym Lake Manyara zatrzymasz się na noc w wygodnym domku z pięknymi widokami na okolicę. Następnego dnia rano po śniadaniu kierowca zawiezie Cię do krateru Ngorongoro. Starożytny krater wulkaniczny o średnicy ok. 20 km i głębokości 600m określany jest mianem ósmego cudu świata i jest jednym z najważniejszych rezerwatów dzikiej zwierzyny w Afryce. Żyje w nim kilkadziesiąt tysięcy zwierząt, w tym lamparty, hieny centkowane oraz zagrożona wyginięciem populacja nosorożca czarnego. Wizyta w Ngorongoro jest też świetną okazją do wypatrzenia afrykańskiej wielkiej piątki: lwa, nosorożca, lamparta, słonia i bawoła. Jesteśmy przekonani, że przejażdżka po trawiastych równinach wielkiego zagłębienia wygasłego wulkanu wywrze na Tobie ogromne wrażenie. Połączenie naturalnego krajobrazu i dzikiej przyrody dosłownie zapiera dech w piersiach. Po pikniku, który będzie miał miejsce na dnie krateru kierowca zawiezie Cię do Parku Narodowego Serengeti, zatrzymując się na chwilę Wąwozie Olduvai. Mieści się w nim jedno z najsłynniejszych stanowisk archeologicznych i antropologicznych. Po nocy spędzonej w obozie w Serengeti wyruszysz na zwiedzanie tego niesamowitego parku narodowego. Będziesz mógł skorzystać z kilkugodzinnej wycieczki jeepem po okolicy lub wybrać się na poranne piesze safari z przewodnikiem, by wrócić do obozu na gorący lunch i znowu wyjść po południu. Jeśli nie uda Ci się wypatrzyć w Ngorongoro „Wielkiej Piątki”, to tu będziesz miał ku temu kolejną okazję. Doświadczeni przewodnicy towarzyszący Ci podczas całego safari na pewno Ci w tym pomogą. Jeśli jesteś szczególnie zainteresowany zobaczeniem Wielkiej Migracji, nasi przewodnicy na podstawie pory roku określą dokładną lokalizację migrujących zwierząt, by Ci je pokazać. Niezależnie od migracji, Serengeti jest po prostu niezwykłym i oszałamiającym parkiem do podziwiania dzikiej przyrody przez cały rok. Ostatnią noc spędzisz pod gwiazdami Serengeti.
3

Dzień 6- 11: Wypoczynek na Zanzibarze

Po zakończonym safari kierowca zwiezie Cię na lotnisko skąd odlecisz na Zanzibar. Na Zanzibarze kierowca zawiezie Cię do butikowego hotelu w Nungwi w północno- zachodniej części wyspy, gdzie przez kolejnych 6 dni będziesz cieszyć się tym egzotycznym rajem. Proponujemy odpoczynek na białej jak mąka plaży Nungwi, nurkowanie z rurką na pobliskiej rafie koralowej oraz wycieczki na pobliskie wyspy w tym na zachód słońca tradycyjną łodzią Dau. W przerwie między wizytą nad basenem lub kąpielą w turkusowej toni Oceanu Indyjskiego zaprosimy Cię na wycieczkę do miasta Stone Town i na farmę przypraw. Podczas jej trwania będziesz mógł oglądać, wąchać i próbować zanzibarskich przypraw, które kiedyś były cenniejsze od złota. Z całą pewnością czas spędzony na plantacji zostanie na długo w Twojej pamięci.
4

Dzień 11-12: Powrót do Polski

Tego dnia kierowca obierze Cię z hotelu i zawiezie Cię na lotnisko, z którego odlecisz do Polski.

Sprawdź kiedy najlepiej tam jechać

  Tanzania pogoda
s
You don't have permission to register