fbpx

Social media

Oceniaj, komentuj, inspiruj się. Bądź na bieżąco. Poniżej miejsca, w których jesteśmy najczęściej.

Newsletter

Zarejestruj się już dziś, aby otrzymywać od nas garść podróżniczych inspiracji i sekretnych podarunków wprost do Twojej skrzynki mailowej.

Wakacje na Mauritiusie

Plażowanie na rajskim Mauritiusie

Plażowanie na rajskim Mauritiusie

od PLN10500 za osobę

Wakacje na Mauritiusie to piorunująca dawka przepięknych widoków: pudrowych plaż z powiewającymi na wietrze palmami, turkusowych lagun, malowniczych gór, szumiących wodospadów, ogrodów pełnych kwiatów, upraw herbaty i trzciny cukrowej.

Swój upragniony wypoczynek rozpoczniesz na północy wyspy w pobliżu miejscowości Calodyne. Pobyt w eleganckim hotelu i leniuchowanie na białych plażach wypełnią Ci spacery i podziwianie niezwykle oryginalnej roślinności. Taksówką lub lokalnym autobusem wybierzesz się na zwiedzanie okolicy. Jedną z ciekawszych atrakcji jakie tam zobaczysz jest przylądek Cap Malheureux. Najbardziej wysunięty na północ fragment wyspy zachwyci Cię niezwykłą panoramą na pobliską wyspę Coin de Mire oraz skalistym wybrzeżem z unoszącymi się w turkusowej toni łódkami rybackimi. Tu również znajduje się uroczy biały kościółek z czerwoną dachówką zwany Notre Dame.

Drugą połowę swojego urlopu spędzisz przy jednej z najpiękniejszych i najdłuższych plaż na Mauritiusie. Flic en Flac, bo o niej mowa, to niewielka wioska na zachodnim wybrzeżu wyspy. Otacza ją laguna z zachwycającą rafą koralową. Jest ona również fantastyczną bazą wypadową na zwiedzanie Mauritiusa. Park Narodowy Black River Gorges, szumiące wodospady i wielobarwne piaski Parku Narodowego Chamarel, zwanego ziemią siedmiu kolorów, wprawią w Cię niemały zachwyt. Do tego dołączy wizyta na plantacji herbaty i podziwianie jeziora Grand Bassin umiejscowionego w kraterze dawnego wulkanu. Nad brzegiem zbiornika góruje hinduska świątynia – jedno z najważniejszy miejsc kultu religijnego na wyspie.

  • Kraj
  • Wylot z
    Warszawa
  • Przylot do
    Mauritius
  • Ilość dni
    12 dni
  • Miejsca
    Calodyne, Flic en Flac
  • Cena zawiera
    Numer alarmowy w Polsce (24/7)
    Przelot międzynarodowy
    Przeloty lokalne
    Przewodnik po kraju
    Śniadania
    Transfery lokalne
    Ubezpieczenie
    Zakwaterowanie
  • Cena nie zawiera
    Biletów wstępu do atrakcji turystycznych
    Opłat za wizy
    Pełnego wyżywienia
    Szczepionek
1

Dzień 1: Wylot z Polski

Wylot z Polski na Mauritius.
2

Dzień 2-5: Wypoczynek na północy Mauritiusa

Przylot na Mauritius i przejazd taksówką do hotelu z okolicy miejscowości Calodyne. Północna część Mauritiusa słynie z najpiękniejszych plaż. Charakteryzuje ją pudrowy piasek z krystaliczną wodą, którego dno zdobi przepiękna rafa koralowa. Oprócz plażowania i wylegiwania się na słońcu będziesz miał tam okazję popłynąć katamaranem na pobliskie mniejsze wysepki, wziąć udział w kursie gotowania lub ponurkować. Być może przy odrobinie szczęścia uda Ci się wypatrzeć pod wodą gigantyczne żółwie morskie. Zakwaterujemy Cię w eleganckim hotelu, a pobyt w nim urozmaicą Ci liczne wycieczki fakultatywne. Ze swojej strony szczególne polecamy wizytę na przylądku Cap Malheureux i w ogrodzie botanicznym w pobliżu miasta Pamplemousses. Porastają go gigantyczne lilie wodne oraz wiele gatunków tropikalnych roślin, obok których na pewno nie przejdziesz obojętnie!
3

Dzień 6-11: Plaża Flic en Flac i zwiedzanie interioru

Tego dnia kierowca odbierze Cię z hotelu i zawiezie do miejscowości Flic en Flac. Flic en Flac to miejscowość na zachodnim wybrzeżu Mauritiusa słynąca z najdłuższej i jednej z najpiękniejszych plaż na wyspie. Jest również świetną bazą wypadową do zwiedzania Mauritiusa, który swoimi atrakcjami mógłby obdzielić nawet kilka innych wysp. Wspaniałe widoki zapewni Ci Park Narodowy Black River Gorges, Ziemia Siedmiu Kolorów czy Tamarind Falls. To Ty zdecydujesz czy wylegiwać się na drobnym, białym piasku ciągnącym się kilometrami wzdłuż wybrzeża czy ruszyć na zwiedzanie tej niezwykłej, zielonej wyspy.
4

Dzień 12: Powrót do Polski

Tego dnia kierowca obierze Cię z hotelu i zawiezie na międzynarodowe lotnisko na Mauritiusie, skąd odlecisz do Polski.

Sprawdź kiedy najlepiej tam jechać

  Mauritius pogoda
s
You don't have permission to register