fbpx

Social media

Oceniaj, komentuj, inspiruj się. Bądź na bieżąco. Poniżej miejsca, w których jesteśmy najczęściej.

Newsletter

Zarejestruj się już dziś, aby otrzymywać od nas garść podróżniczych inspiracji i sekretnych podarunków wprost do Twojej skrzynki mailowej.

Mykonos

Mykonos to jedna z najbardziej luksusowych greckich wysp. Wyspa Wiatrów słynie z kosmopolitycznej atmosfery, ekscytującego życia nocnego, ekskluzywnych hoteli i złocistych plaż, przy których zacumowały prywatne jachty odpoczywających tu milionerów. Usiana jest czarującymi miasteczkami i wioskami pełnymi wąskich i krętych uliczek tworzących zawiłe labirynty pełne niespodzianek. Wzdłuż nich ulokowały się czarujące białe domki ze zwisającymi z ich okien pachnącymi girlandami bugenwilli. Charakterystycznym obrazkiem na Mykonos są kryte strzechą białe młyny z wiatrakami, wszechobecne pelikany i „Mała Wenecja” w mieście Chora. Ta ostatnia to zabudowa XVIII- i XIX-wiecznych domków zawieszonych na skalistym wybrzeżu tuż nad kryształową taflą Morza Śródziemnego. Ich drewniane ganki obmywane przez wzburzone fale to widok, który koniecznie musisz zobaczyć!
Mykonos, Grecja
Grecja pogoda

Sprawdź proponowane wycieczki z tego miejsca

Santorini i Mykonos położone w archipelagu Cyklad to jedne z najpiękniejszych i najbardziej ekskluzywnych wysp greckich.

Zobacz inne miejsca z tego kraju

You don't have permission to register